Life Tickets - Sözleşme ve Kullanım Koşulları

SÖZLEŞME ve KULLANIM KOŞULLARI

Life Tickets olarak amacımız, biletinizi en kolay, hızlı ve güvenilir bir şekilde satın almanızı sağlamaktır. Aşağıda yer alan Satış Sözleşmemiz ve Kullanım Koşullarımız, “Kullanıcı” olarak sizi memnun edecek, satın alım süreci konusunda sizi bilgilendirecek şekilde tasarlanmıştır ve Life Tickets hizmetlerinden faydalanabilmeniz, etkinlik biletlerini satın alabilmeniz için gerekli kuralları içerir.

6563 sayılı Elektronik Ticaretin Düzenlenmesi Hakkında Kanun’un (“Kanun”) 3. maddesi uyarınca, EDARYA ORGANİZASYON TURİZM VE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ (“Life Tickets”) ile ilgili tanıtıcı bilgilerin tümü, sitemizin “Sözleşme ve Kullanım Koşulları” başlıklı bölümünde güncel şekilde yer almaktadır.

Kullanıcı, web sitemize üye olarak ve/veya bilet alım işlemi gerçekleştirerek, Life Tickets’ın Satış Sözleşmesi ve Kullanım Koşullarını, KVKK Aydınlatma Metni ve Gizlilik Politikası’nı, Çerez Aydınlatma Metnini okumuş, anlamış ve kabul etmiş sayılır. Bu nedenle, herhangi bir üyelik ya da bilet alma işlemi gerçekleştirmeden evvel yukarıda yer alan metinleri dikkatlice okumanızı ve herhangi bir sorunuz, talebiniz ya da şikayetinizin bulunması halinde iletişim bölümünde yer alan numaramızdan ya da mail adreslerimizden bizlere ulaşmanızı tavsiye etmekteyiz.

Ayrıca, Life Tickets ile ilgili gerekli tüm bilgileri ve iletişim adreslerini bilmek, verilen hizmete ilişkin bilgileri bilmek, satış bedeli ve vergiler dahil tüm ek masrafları bilmek, ödeme, teslimat ve ifaya ilişkin hüküm ve şartları bilmek, uyuşmazlık halinde Tüketici Mahkemesine ve Tüketici Hakem Heyeti’ne yapılacak başvuru hakkında bilgi sahibi olmak, Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği’nin 15 (g) maddesi uyarınca cayma hakkına sahip olmadığını bilmek Kullanıcı’nın sorumluluğundadır. Bilet satın alarak yukarıda yer alan hususların tamamını kabul, beyan ve taahhüt etmiş sayılırsınız.

Bu minvalde bilet satın alma işlemini tamamlamadan önce, sizlerden yazılı şekilde ön bilgilendirme onayı alındığını ve ön bilgilendirme onayının işbu Sözleşmenin ayrılmaz bir parçası olduğunu ayrıca ve önemle vurgularız.

I. Satış Sözleşmesi

 1. Life Tickets, bileti satın alınan etkinliği düzenleyen “organizatör, etkinlik mekanı, kulüp, sinema salonları, konser salonları, sergi galerileri, müzeler, festival mekanları, stadyumlar,tiyatrolar ve benzeri mekanlar” (Bundan böyle her biri “Organizatör” diye anılacaktır) adına yetkili bilet satış acentesi olarak bilet satar. Life Tickets, satılan bilet başına hizmet bedeli almakla birlikte, bilet fiyatlarını ya da oturma yerlerini belirleme yetkisine ve hakkına sahip değildir. Kullanıcı, satın alınan biletin, ticari amaçlarla kullanılmayacağını, sadece şahsi kullanım için alındığını, Organizatör ya da temsilcileri tarafından açıkça yazılı onay verilmesi haricinde ticari faaliyet veya ticari işlerde kullanılamacayacağını, beyan ve taahhüt eder. Satın alınan biletlerin promosyon faaliyetleri için kullanılması, biletlerin 3. bir kişiye satışa sunulması, reklam, yarışma, çekiliş ve benzeri ticari amaçlarla kullanılması kesinlikle yasaktır. Biletin ticari bir amaç güdülerek kullanıldığının tespiti halinde bilete el koyulabilir ve/veya bilet iptal edilebilir.
 2. Haksız bilet alımlarının engellenmesi ve bilet alımlarının adil olması amacıyla Organizatör, etkinlikler için kişi başı maksimum bilet sayısını belirler. İşlem sırasında, satın alınabilecek olan maksimum bilet sayısı etkinlik sayfasında ve satın alma aşamasında net bir biçimde belirtilir. Bazı etkinliklerde kişi başına, kredi kartı başına ya da hane başına bilet alımları sınırlandırılabilir. Belirtilen adet sınırının üzerinde bilet satın alındığı ya da Life Tickets’ın belirttiği kuralın ihlalinin tespit edildiği hallerde, adet sınırı üzerinde satın alınan biletler, önceden bildirimde bulunmaksızın Life Tickets tarafından, tek taraflı iptal edilebilir. Otomatik vasıtaların kullanımı suretiyle bilet satın alınması, kesinlikle yasaktır.
 3. Biletlerin satışı web sitemiz ve mobil uygulama üzerinden gerçekleştirilecektir. Organizatör’ün takdirinde olmakla birlikte bazı durumlarda ilave biletlerin satışa sunulması mümkündür. Ancak bu konuda Life Tickets’ın herhangi bir yetkisi bulunmamaktadır ve bir taahhüt vermemektedir.
 4. Biletler QR kod (Kare Kod) olarak düzenlenecektir. QR Kodu mobil cihaz, fiziki kağıt vb. vasıtalar aracılığıyla etkinlik girişinde temin etmek şahsınıza aittir. Bilet sahibinin QR kod halindeki biletini bir nedenden dolayı temin edememesi halinde Life Tickets hiçbir şekilde sorumlu değildir.
 5. Organizatör çeşitli sebeplerle etkinlikleri iptal edebilir veya tarihlerini değiştirebilir. Böyle bir durumda, Life Tickets’ın hiçbir sorumluluğu bulunmamaktadır, uygulanacak olan prosedürden Organizatör sorumludur ve gerekli duyurulur Organizatör tarafından yapılır. İlgili etkinliğin iptali veya tarihinin değiştirilmiş olması hallerinde bilgi sahibi olma sorumluluğu Kullanıcı’ya aittir. Life Tickets, Organizatör’den yazılı izin almış olması halinde, etkinliğin iptali veya tarihinin değiştirilmiş olması durumunu Kullanıcı’ya bildirme gayretini gösterecektir. Ancak bu konuda bir taahhütte bulunmamaktadır.
 6. Kural olarak, bilet satışları kesindir. Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği’nin 15 (g) maddesi uyarınca satın alınan biletler hakkında cayma hakkı bulunmamaktadır. Etkinliğin iptal edilmesi haricinde, satılan biletler, satış işlemi sonrasında hiçbir şekilde iade edilemez. Etkinliğin ertelenmesi halinde bilet iadesi yapılmaz. Etkinliğin iptal edilmesi durumunda, etkinlik gününden 1(bir) hafta öncesine kadar bilet iadesinin talep edilmesi halinde, bilet bedeli (Life Tickets hizmet bedeli ve kredi kartı komisyonları mahsup edilerek) 7 iş günü içerisinde iade edilir. Etkinliğin ertelenmesi halinde, Kullanıcı’nın yeni tarihinde etkinliğe katılması mümkün değilse etkinliğin yeni tarihinden en az 1 (bir) hafta önce talep edilmesi halinde ücret iadesi (Life Tickets hizmet bedeli ve kredi kartı komisyonları mahsup edilerek) 7 iş günü içerisinde yapılır. Ayrıca, etkinliğin iptali veya ertelenmesi durumunda, Organizatör’ün iade ve geri ödeme şartları konusunda bazı sınırlandırmalar getirmesi ve değişiklik yapması mümkündür. Organizatör’ün iade ve geri ödemelere ilişkin belirlediği duyurulardan haberdar olmak ve talimatları yerine getirmek Kullanıcı’nın sorumluluğundadır. Life Tickets’ın Organizatör’ün belirlediği iade tarihleri ve koşulları dışında bilet/bedel iadesi yapması mümkün değildir. Bu kapsamda Life Tickets hiçbir sorumluluk üstlenmez.
 7. Organizatör’ün kurallarına göre belirlenmiş olan bilet veya biletin satın alınmasına ilişkin düzenlemelerin ve/veya kuralların ihlali halinde ya da etkinlik sırasında hasara, rahatsızlığa yol açılması halinde, hukuka aykırı ve/veya suç teşkil edebilecek davranışlar sergilenmesi durumunda, Organizatör ya da mekân görevlisinin bilet sahibini mekândan çıkarma ya da mekana almama hakkı saklıdır. Mekânda güvenliği tesis edebilmek için güvenlik tedbirleri alınabilir, güvenlik araması yapılabilir. Ayrıca, bazı organizatörler, güvenlik ya da başka nedenlere istinaden, kişisel bilgileri bulunmayan müşterilere bilet satışı yapılmasını reddetme hakkına sahiptir. Etkinlik mekanına girecek kişilerin kimlik bilgilerinin Organizatör’de bulunması güvenliğin sağlanması amacıyla Organizatör için gerekli bir bilgi mahiyetinde olabilmektedir. Bu nedenle, Kullanıcı’nın kişisel bilgilerinin Organizatör ile paylaşılmasını onaylamaması halinde, Organizatör’ün Kullanıcı’ya bilet satışı yapılmasını reddetme hakkı bulunduğundan, bilet satın almadan önce, Kullanıcı’nın, işbu sözleşmenin ayrılmaz bir parçası olan “Gizlilik Beyanı”nın dikkatlice okuması gerekmektedir. Kullanıcı’nın kişisel bilgilerini Organizatör ile paylaşmak istememesi halinde, bilet satışı yapılamayabilir. Bu durumdan Life Tickets sorumlu olmayacaktır.
 8. Etkinlik mekanındaki giriş ve çıkışlar, Organizatör’ün ve etkinlik mekanının belirlediği düzenlemeler çerçevesinde gerçekleştirilir. Bu kurallar organizatöre göre farklılık gösterebilir. Bu konuda Life Tickets’ın hiçbir sorumluluğu bulunmamaktadır, Life Tickets içeri alınma konusunda hiçbir garanti vermez.
 9. Organizatör, fotoğraf makinesi, cep telefonu veya kayıt ekipmanlarının kullanımı hakkında kısıtlamalar getirebilir. Bu kapsamda fotoğraf makinesi veya benzeri kayıt ekipmanlarının, lazer kalemi ve cep telefonlarının etkinlik mekanına sokulması yasaklanabilir. Organizatör, engellilere kılavuzluk eden köpekler hariç olmak üzere, hayvanların etkinlik sahasına sokulmasını yasaklayabilir. Organizatör, müşterilerin dışarıdan getirdiği yiyecek ve içeceklerin mekana sokulmasını yasaklayabilir.
 10. Etkinlik esnasında, müşterilerin şahsi eşyaları kendi sorumluluklarındadır. Etkinlik mekanının, Organizatör’ün ve Life Tickets’ın, müşterilerin şahsi eşyalarıyla ilgili hiçbir sorumluluğu üstlenmemektedir.
 11. Bilet sahibi, sadece bilet üzerinde yazılı yer üzerinde hak sahibidir. Etkinlik mekânı veya Organizatör, bilet sahibine, bilet üzerinde belirtilen yerden farklı bir yer verme hakkını saklı tutar. Bu durumdan yalnızca Organizatör sorumlu olup, Life Tickets hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
 12. Life Tickets’ın sorumluluğu, bilet üzerinde yazılı bedel ve ilgili hizmet bedeli ile sınırlıdır, bilet ve/veya biletlerin satışlarına, etkinliklere ilişkin başka bir yükümlülüğü ve sorumluluğu bulunmamaktadır. Kullanıcı, işbu maddede belirtilen sorumluluk limiti dışında, Life Tickets’ın sorumlu tutulamayacağını kabul, beyan ve taahhüt etmektedir.
 13. İşbu sözleşmenin bütün şartları biletleme işleminden önce erişilebilir haldedir. Bilet alınması halinde Kullanıcı, işbu sözleşmenin bütün hükümlerini kabul etmiş sayılır.
 14. Satın alma sırasında veya öncesinde sözleşme ile ilgili olarak veyahut satın alma ile ilgili olarak_________ numarasını arayarak bilgi alabilirsiniz.
 15. İşbu sözleşme kapsamında önceden Kullanıcı’nın onayının alınmış olması şartıyla ticari elektronik iletiler gönderilebilir. Kullanıcı’nın ticari elektronik ileti gönderilmesini istememe hakkı bulunmaktadır ve bu halde, satın alma işlemi bölümünde yer alan onay kutusunu boş bırakması yeterlidir. Bilet ve faturalar elektronik ticari ileti yoluyla gönderileceğinden, işbu madde kapsamında istisna tutulmaktadır.
 16. İşbu sözleşmenin gizlilik hükümleri ayrıca “KVKK Aydınlatma Metni ve Gizlilik Politikası” halinde düzenlenmiştir ve web sitemizin _______ kısmında yer almaktadır. Kullanıcı’nın KVKK Aydınlatma Metni ve Gizlilik Politikası’nı okuması kendisinin sorumluluğundadır ve tavsiye edilmektedir. KVKK Aydınlatma Metni ve Gizlilik Politikası, işbu Sözleşmenin eki ve ayrılmaz bir parçası olup, Sözleşme ile birlikte aynen uygulanacak ve hüküm ifade edecektir. Life Tickets, kişisel verilerin saklanmasından ve güvenliğinden sorumludur. Kullanıcı’ya ait kişisel veriler, Kullanıcı’nın onayı olmaksızın, Organizatör haricinde üçüncü kişilerle paylaşılmayacaktır ve bildirilen amaçlar dışında başka amaçlarla kullanılmayacaktır. Tüm veriler yurtdışı sunucularında saklanacaktır. Kişisel verilerin korunmasına ilişkin detaylı bilgi işbu sözleşmenin ayrılmaz bir parçası niteliğindeki KVKK Aydınlatma Metni ve Gizlilik Politikası’nda yer almaktadır. Kişisel verilerin Organizatör ile dahi paylaşılmasının istenmemesi halinde biletleme işlemini tamamlamadan önce Kullanıcı’nın web sitesinde yer alan iletişim numaralarından Life Tickets yetkililerine ulaşması gerekmektedir. Organizatörler’in kişisel verilerin paylaşılmaması halinde biletleme işlemi yapmaması hakkı saklıdır.
 17. İşbu sözleşmenin tamamı Türk hukukuna tabidir. Sözleşmeden kaynaklı tüm uyuşmazlıklarda İstanbul (Çağlayan) Mahkemeleri ve İcra Daireleri yetkili olacaktır. İşbu hüküm “yetki sözleşmesi” mahiyetindedir.

II. Kullanım Koşulları

 1. Web sitesi ve mobil uygulamanın içeriği ve yazılımı, Life Tickets’a ve/veya onun tedarikçilerine aittir ve Türk ve Uluslararası Telif Hakkı mevzuatıyla korunmaktadır. Web sitesinde ve mobil uygulamada kanuni telif hakkı uyarısı ve çeşitli tanıtma yazıları konulmuştur. Bu uyarı ve yazıların silinmesi veya kaldırılması ya da değiştirilmesi yasaktır.
 2. Web sitesini kullanan ve/veya ziyaret eden herkes, burada yer alan kullanım koşullarıyla bağlı olduğunu kabul eder. Burada yer alan kullanım koşullarının ihlali halinde, kanun, yönetmelik ve mevzuatta yer alan sair müeyyidelerin uygulanacağını bildiririz.
 3. Life Tickets, işbu sitedeki bilgilerin yeterli, hatasız ve güncel olduğu gibi hiçbir garanti ve taahhütte bulunmamaktadır. Life Tickets, sitenin kullanılmasından kaynaklanan zararlardan dolayı hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
 4. Kullanıcı, özel bir yetki verilmedikçe, bu web sitesindeki bilgiyi, içeriği ve görseli, kişisel kullanım amaçları dışında herhangi bir amaçla kopyalayamaz, yükleyemez, yayınlayamaz, değiştiremez, veya başka bir şekilde dağıtamaz, ya da türev işlevler yaratamaz, yetkisiz tasarrufta bulunamaz. İşbu hükmün ihlali halinde haksız kullanımın hukuki ve cezai tüm sonuçları peşinen kabul edilmiş sayılır.
 5. Siteyi ziyaret ederek veya kullanarak, yalnızca hukuka uygun amaçlarla Site üzerinde işlem yapılabilir. Site dahilinde yapılan her işlem ve eylemdeki hukuki, cezai ya da sair her türlü sorumluluk münhasıran müşteriye aittir.
 6. Life Tickets gerekli gördüğü takdirde, site kapsamındaki hizmetleri/siteyi geçici bir süre ile askıya alabilir ya da tamamen durdurabilir. Hizmetlerin geçici bir süre askıya alınması veya tamamen durdurulması ya da sitenin kapatılması ya da sitenin herhangi bir sebeple kesintiye uğraması halinde Life Tickets’ın Kullanıcılara karşı hiçbir sorumluluğu bulunmaz.
 7. Life Tickets, Kullanıcı’nın web sitesi üzerinden gerçekleştirmiş olduğu faaliyet ya da işlemler dolayısıyla Kullanıcı ya da üçüncü kişilerin uğradıkları ya da uğrayabilecekleri zararlardan doğrudan ve/veya dolaylı olarak, hiçbir surette sorumlu tutulamaz. Bu doğrultuda, Life Tickets’a bir sorumluluk yüklenmesi halinde, ilgili Kullanıcı ya da Kullanıcılar, Life Tickets’ın her türlü zararını tazmin edeceklerini kabul, beyan ve taahhüt ederler.
 8. Life Tickets’tan yazılı bir izin alınmaksızın, herhangi bir robot, örümcek ya da başka otomatik aletler ya da manuel aletlerin ve işlemlerin kullanılması kesinlikle yasaktır. Life Tickets’ın çalışmasına müdahale etmek veya müdahaleye teşebbüs etmek amacıyla herhangi bir alet, yazılım veya sair bir donanım/teçhizat kullanılamaz, sitenin altyapısı üzerine, makul olmayan veya bu alt yapıya orantısız büyüklükte yük getiren herhangi bir işlem yapılması yasaktır.
 9. Life Tickets’ı, telif hakkına konu olan bilgi ve materyalleri açık bir izin almadan yetkisiz bir şekilde tasarrufta bulunan kullanıcıların hak ve imtiyazları sona erdirilecektir. Özellikle, bu siteye makaleler, görüntüler, öyküler, yazılım veya telif hakkına konu olan veya benzeri içerik sağlayan kullanıcılar, siteye yükledikleri içeriğin üçüncü şahısların telif haklarına veya sair haklarına (özel hayatın gizliliği veya ifşayı menetme hakları gibi) tecavüz etmediğinden veya bu hakları ihlâl etmediğinden emin olmalıdırlar. Bir Kullanıcı’nın bu siteyi yasadışı bir hak tecavüzünün veya hak ihlâlinin bir aracı olarak kullandığı konusunda ilgili telif hakkı sahibinin veya onun temsilcisinin ya da sair bir üçüncü kişinin Life Tickets’a bildirimde bulunması ya da ihlalin bir mahkeme kararıyla veya ilgili Kullanıcı’nın ikrarıyla sabit olması ya da Life Ticekts’ın durumdan herhangi bir şekilde şüphelenmesi/endişe duyması halinde, ihlâlde bulunan Kullanıcı’nın bu siteye erişim ve/veya siteyi kullanım hakları iptal edilecektir.
 10. Life Tickets; sitenin üçüncü şahıs kullanıcıları, reklamcıları ve/veya sponsorlarının işlem ve fiillerinden dolayı sorumlu olmadığı gibi, Kullanıcı’nın da siteyi ve/veya Life Tickets hizmetini kullanmasıyla ilgili fiil, ihmal ve davranışlarından dolayı hiçbir şekilde sorumlu değildir. Life Tickets; herhangi bir etkinliği organize eden kişiler, icracılar, kurumlar veya başka üçüncü şahısların siteyle bağlantılı veya siteye atıfta bulunan ürünleri, hizmetleri, fiil veya ihmalleri nedeniyle de sorumlu tutulamaz.
 11. Herhangi bir üçüncü kişi tarafından sağlanan ve yayınlanan bilgilerin, içeriklerin, görsel ve işitsel imgelerin doğruluğu ve hukuka/mevzuata uygunluğunun taahhüdü, bütünüyle bu eylemleri gerçekleştiren ve/veya içerikleri siteye gönderen kişilerin sorumluluğundadır. Life Tickets, Kullanıcılar da dahil olmak üzere üçüncü kişiler tarafından sağlanan hizmetlerin/yayınların ve içeriklerin güvenliğini, doğruluğunu ve hukuka/mevzuata uygunluğunu taahhüt ve garanti etmemektedir. Sitenin başka bir siteye bağlanmak amacıyla ya da sitenin içerik veya başka bilgiler yüklemek amacıyla kullanılması da dahil, siteyi haksız/hukuka aykırı kullanmaktan dolayı üçüncü şahısların maruz kalabileceği zarar ve ziyanlar Kullanıcı tarafından tazmin edilecektir. Siteyi kullanırken, ilgili mevzuat hükümlerine uyulur, ilgili mevzuat hükümlerine uyulmaması nedeni ile gerek Life Tickets ve gerekse de 3. kişiler nezdinde doğacak her türlü sorumluluk bizzat Kullanıcı’ya aittir. Bu sorumluluklar nedeni ile Life Tickets’dan rücuen herhangi bir talepte bulunulamaz. Kullanıcı bu madde kapsamında Life Tickets’a yönelebilecek olası talepleri ve zararları derhal tazmin edeceğini kabul, beyan ve taahhüt eder.
 12. Life Tickets’ın sorumluluğunu sınırlayan hükümlerden herhangi birinin ilgili mahkeme tarafından ilgili mevzuata aykırı bulunması halinde, söz konusu hüküm mevzuata uygun olan ve sorumluluğu en aza indiren mevzuat hükmü kapsamında uygulanacak ve Life Ticekts’ın sorumluluğu buna göre belirlenecektir.
 13. Site hakkında veya site ile ilgili bir uyuşmazlığın çıkması halinde, bu ihtilâf, kanunlar ihtilâfı kurallarına bakılmaksızın Türkiye Cumhuriyeti kanunlarına tâbi olur ve bu kanunlara göre çözümlenir. Ayrıca, siteye ve/veya hükümlerine ilişkin herhangi bir ihtilafın doğması durumunda İstanbul (Çağlayan) mahkemeleri ve icra daireleri görevli ve yetkilidir.
 14. Bu Kullanım Koşullarını ihlâl ettiğiniz takdirde, Life Tickets, siteyi kullanmanıza son verebilir, gelecekte siteyi kullanmanıza engel olabilir; aleyhinize dava veya ilgili yasal yollara müracaat edebilir.
00:00:00:31ms